Dania z kiełbasą przepisy

Kiełbasa z piersi kurczaka morliny

Biała kiełbasa przepisy na obiad

Innowacyjne rozwiązania w polskiej kuchni, czyli biała kiełbasa przepisy na obiad

Biała kiełbasa przepisy na obiad to sprawdzone rozwiązanie dla każdej gospodyni domowej. Ten rodzaj potraw to stricte polski smak, który kojarzy nam się ze Świętami Wielkiej Nocy. Jednak może gościć na naszych stołach również w zwykły dzień. Należy zadać pytanie co można zrobić z tego rodzaju kiełbasy.

Biała kiełbasa przepisy na obiad – na jakie potrawy warto jest postawić?

Do najpopularniejszych zalicza się zapiekankę z białej kiełbasy i pora. Na szczególną uwagę zasługują także klopsiki z białej kiełbasy w sosie chrzanowym. Kolejnymi to tarta z białą kiełbasą oraz pieczona biała kiełbasa. Wskazuje się, że ta przepyszna, domowa biała kiełbasa bez wątpienia smakuje wybornie. Jednak istnieją momenty kiedy zostaje nam jej więcej. Przedstawiane przepisy w takich sytuacjach są doskonałą opcja, aby wykorzystać cały jej zapas.

Na pierwszym miejscu postanowiono postawić zapiekankę z białej kiełbasy i pora. Przedstawiona zapiekanka to doskonały pomysł na dość ciepłe danie nadające się na każdą imprezę. To doskonałe rozwiązanie na spotkania ze znajomymi, ponieważ jest niezwykle warto podzielna. Mówiąc w dużym skrócie na dno formy przeznaczonej do zapiekania należy dodać część sosu. Kolejnym krokiem jest ułożenie pora oraz kiełbasy w sposób naprzemienny. Pozostałą część sosu należy rozprowadzić po całej to powierzchni zapiekanki oraz posypać odpowiednio pokrojoną papryką (w drobny sposób). Zaleca się, aby piekarnik został nagrzany do temperatury 200 stopni. Następnie zapiekać przez około dwadzieścia minut pod całkowitym przykryciem. Później należy odkryć i zapiekać jeszcze przez okres zbliżony do dziesięciu minut. W związku z tą poprawą potwierdza się, że biała kiełbasa przepisy na obiad to doskonałe rozwiązanie.

Na uwagę zasługują również klopsiki z białej kiełbasy przyrządzone w sosie chrzanowym. To wyjątkowy smak możliwy do otrzymania za niewielkie pieniądze. Wiele osób w tym miejscu stawia sobie jednak pytanie jak należy przygotować taką potrawę. Okazuje się, że jest to niezwykle proste. Pamiętajmy, że pierwszym krokiem okazuje się być obranie kiełbasy z osłonki. Po czym przełożyć do naczynia oraz wymieszać. Natomiast z mięsa należy formować dość małe klopsiki. Następnie w garnku rozgrzewamy olej oraz smażymy klopsik, aż do momentu zarumienienia. Kolejną czynnością okazuje się być rozpuszczenie masła oraz dodanie chrzanu oraz po wymieszaniu śmietankę. Na koniec doprawiamy do smaku i dokładamy klopsiki. Sprawdź też inne przepisy na https://morliny.pl/dania-z-biala-kielbasa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *